ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο για τον μαθητή μας της Γ΄λυκείου ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΣΙΜΑΤΗ στην 39η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2022, της ΕΜΕ!
Συγχαίρουμε τον μαθητή μας για τις προσπάθειές του όλα αυτά τα χρόνια αλλά και τους καθηγητές του και τον Μαθηματικό και Υποδιευθυντή του Σχολείου κ. Σ. Χασάπη που επί χρόνια διδάσκει στον Όμιλο Μαθηματικών του Σχολείου αυξάνοντας την αγάπη των παιδιών για τα Μαθηματικά αλλά και προετοιμάζοντας τα παιδιά για τους διαγωνισμούς!
Στο διαγωνισμό της ΕΜΕ πέρυσι συμμετείχαν περισσότεροι από 18.000 μαθητές γυμνασίων και λυκείων πανελλαδικά (παρόμοιος αριθμός πρέπει να είναι και φέτος) και στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα βραβεύονται κάθε χρόνο οι καλύτεροι πανελλαδικά.
Συγχαρητήρια επίσης και στα 19 (!) παιδιά μας που κατάφεραν και έφτασαν στην τελική φάση του διαγωνισμού!

ΑΣΚΟΥΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ