Αυτή είναι η αρχική σελίδα της εκπαιδευτικής μου ιστοσελίδας διδασκαλίας στο Σχολείο μου, το Πρότυπο ΓΕΛ Αγίων Αναργύρων όπου υπηρετώ ως Μαθηματικός - Διευθυντής από τον Ιούλιο του 2023.

Στο προηγούμενο Σχολείο μου, το Πρότυπο Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, υπηρέτησα 10 έτη (2013 - 2023).

Αν θέλετε να δείτε τα τελευταία άρθρα της σελίδας επιλέξτε εδώ.

Στη δεξιά στήλη μπορείτε να δείτε τις θεματικές κατηγορίες των άρθρων.

Στις η-τάξεις μπορείτε να δείτε την ηλεκτρονική τάξη καθενός μαθήματος(απαιτεί σύνδεση σχολικού δικτύου). Σε αυτήν περιέχονται οι, σύντομες, σημειώσεις από την τάξη (φωτογραφίες από τους πίνακες, προφανώς δεν μπορούν να αποτελούν πλήρες υλικό διδασκαλίας, αλλά μόνο μία σύντομη άποψη για τη διδασκαλία). Επίσης περιέχονται ασκήσεις κλειστού τύπου για εξάσκηση όποτε επιθυμείτε, Βιβλίο ύλης στο ημερολόγιο, Εργασίες όπου μπορείτε να ανεβάζετε και τις απαντήσεις όταν απαιτείται. Ιστο-συζητήσεις, όπου μπορείτε να θέσετε θέματα προς συζήτηση και ερωτήσεις.

Στις Ροές διδασκαλίας μπορείτε να δείτε ηλεκτρονικό υλικό του μαθήματος για την τρέχουσα σχολική χρονιά (μπορεί να απαιτεί σύνδεση για να φανούν κάποια μαθήματα).

Στις Υπερσυνδέσεις μπορείτε να δείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες.

Στο Υλικό Διδασκαλίας μπορείτε να δείτε υλικό διδασκαλίας ταξινομημένο σε διάφορες κατηγορίες (Διαγωνισμοί, Θέματα, Εξετάσεις Προτύπων, Προτάσεις διδασκαλίας κλπ).

Στο μενού Όμιλος Μαθηματικών μπορείτε να δείτε όλες τις δημοσιεύσεις του Ομίλου Μαθηματικών. Η Σελίδα Ομίλου Μαθηματικών Προτύπου ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης και η η-τάξη του εδώ.

Ένας συλλέκτης υλικού του διαχειριστή της σελίδας που αφορά ποικίλα θέματα συντηρείται εδώ.

Άλλες Θεματικές Ιστοσελίδες του Διαχειριστή βρίσκονται εδώ.

Παρατήρηση: Γνωρίζω ότι η σελίδα μπορεί να μην είναι άρτια αισθητικά και με κάποιες λειτουργικές δυσκολίες, αλλά θεωρώ απαραίτητο ό,τι κάνουμε να γίνεται εύκολα και γρήγορα, χωρίς σπατάλη χρόνου σε διάφορα τεχνικά θέματα.