Στα επόμενα φαίνονται τα ερωτηματολόγια που χρησιμοποιήθηκαν από το διδάσκοντα, για την ανάδραση από τους μαθητές στα μαθήματα και στον όμιλο Μαθηματικών 2021-22.

Τα ερωτηματολόγια τέθηκαν μέσω της η-τάξης και χρησιμοποιήθηκε η ανωνυμοποίηση που παρέχει το εργαλείο. Κάθε μαθητής μπορεί να συμπληρώσει μία μόνο φορά το ερωτηματολόγιο και να αλλάξει τις απαντήσεις του σε αυτό αν το επιθυμεί, χωρίς να είναι γνωστό στο διδάσκοντα αν έχει απαντήσει ή όχι σε αυτό.

Για τη συγκρότησή τους χρησιμοποιήθηκαν έρευνες Ελληνικές και ξένες σχετικές με την αξιολόγηση, ερωτηματολόγια σχετικά και ερωτηματολόγια από το ΙΕΠ. Όλα αυτά προσαρμόστηκαν με βάση τις σκέψεις του διδάσκοντα και τις πρακτικές του, καθώς επίσης και την ανάδραση που είναι επιθυμητή για τη βελτίωση της τάξης.

Πίνακας Περιεχομένων

Ερωτηματολόγιο Ομίλου Μαθηματικών 2021-22